Sırt ağrısı için hangi doktora başvurun

Eğer sırt ağrısı için hangi doktora başvurun soru ile ilgilenen birçok kişi ile boğuşuyor tatsız bir sorun. Özellikle yaşla birlikte bel ağrısı daha sık görünür ve daha güçlü değilse, bu sorunu çözmek. Olabilir farklı bir karakter: keskin, sürekli dırdır eden bir resim. Ne zaman görünür «korkunç» bir duygu oluşur, rahatsızlık hissi, insanlarda düşünceler, sırt ağrısı için hangi doktora başvurun, kim başa çıkmak için yardımcı olacak bu hastalık. Öncelikle sökmeye temel nedenleri böyle bir durum. Sadece deneyimli bir doktor doğru tanı koymak dayanarak, dikkatli bir muayene, test sonuçları, yapılan bir araştırma.

sırt ağrısı

Sırt ağrısı nedeni

Düşünün ana nedenleri ağrı:

 1. Hastalığın nörolojik bir karakter (disk hernisi).
 2. Omurga eğriliği.
 3. Plevral efüzyon.
 4. Tümör oluşumu.
 5. Böbrek sorunları.
 6. Farklı sorunlar ile ilgili iç organlar.

Yukarıdaki tüm seçenekleri nedeni insanı hasta düşünmek için hangi doktora gitmek, eğer bir sırt ağrısı. Yapmak değil, bu ciddi bir engel, yardım almak gerçek bir profesyonel tıp alanında. Unutmayın, zamanında tedavi olmadan, bir mucize olur, bu nedenle, en kısa sürede doktorunuza başvurun. Bunu yapmak gerekir, her şeyden önce, için, sorunları bu alanda çelik yinelenmesi ve daha da güçlenecektir zaman içinde. Eğer bazı durumlarda (yanlış anlama doğru bir teşhis) kışkırtmak bozulma: hipotermi; kaldırma ağır nesneler; enfeksiyon.

Eğer kronik bir hastalık var ve artı bu sırt ağrısı için hangi doktora başvurmak – bu soru basit olmalı, randevu alın, onun doktora. Farklı bir patoloji neden olabilir ağrı, farklı bir doğa, o zaman dikkate almak gerekir. Örneğin, varsa, bu noktada, ağrıyan ağrı, o zaman bu ile ilişkili olabilir kas iltihabı, yardıma doktor-nörolog.

Hangi doktora başvurun eğer bir sırt ağrısı ve ortaya çıkan bıçaklama hissi? Böyle bir sorun meydana gelebilir, bazı hastalıkların, solunum sistemi veya genitoüriner. Böyle bir durumda yardıma ihtiyacın olursa ürolog veya solunum terapisti. Bıçaklama sırt belki de bu nedenle kişi yırttı sırt o zaman, eğer bir sırt ağrısı doktorlar-nörologlar size yardımcı olacaktır.

Bir soru vardı, hangi doktora başvurun eğer sırt ağrısı varsa, bilmiyorum. Omurga – doktor uğraşan okuyan dikenler ve patolojiler. O sizin dikkatli şekilde inceleyeceğiz ve rahat ama en büyük resmi hastalık.

Var siyatik veya bel ağrısı, bel fıtığı ve sırt ağrısı hangi doktor lazım bu durumda? Burada size yardımcı olacak deneyimli bir nörolog. O da teşhis inflamatuar bir süreç.

Hangi doktora başvurun eğer sırt ağrısı bel sen kadın? Jinekolog, bu hoş olmayan bir his olabilir hakkında konuşmak için dış gebelik hakkında veya iltihabı üreme sistemi. Buna ek olarak, hatta tamamen sağlıklı bir gebelik olabilir ana nedeni hoş olmayan duyumlar lomber bölgede.

Eğer sürekli sırt ağrısı alımı uygun ilaçlar reçete olabilir, sadece doktorunuz zaten koymak doğru bir tanı temelinde elde edilen sonuçlar, anket, analiz.

Sonra yüksekten düşme, kaza sırt ağrısı doktor, dikkatle incelemek, değer sıkılaştırma ile ana profesyonel. Aksi takdirde, sonuçları ciddi. Eğer bir kişi var, ciddi bir yaralanma var ve uzun düşünmeye gerek yok, acilen ambulans gerekiyor. Bu, tek doğru kabul edilen bir çözümdür.

Güçlü sırt ağrısı hangi doktor başa çıkmak için yardımcı olacak bu olay? Eğer bilmiyorsanız, kime yazmak, randevu terapist. Daha erken gelirseniz doktora, daha hızlı kurtulmak mümkün olacak bir hastalık için, belki de uzun bir süre sizi rahatsız.

Eğer bir nörolog tanı koymak, ama devam eden sırt ağrısı hangi doktor tedavileri, nereye başvurulur? Randevu al bu ürolog. Sorunun nedeni olabilir sinyal hastalarda, kötü çalışan bir böbrek.

Beklenmedik, ani sırt ağrısı doktor ortadan kaldırmak yardımcı olacaktır, ama bunun için biraz zaman harcamak gerekiyor, ayrıntılı bir araştırma, vücut ve kusursuz sonuçlar elde analizleri.

Eğer ihtiyacınız varsa bir endokrinolog doktor tedavi eden sırt ağrısı ile ilgili bir dezavantaj, eser elementler için geçerlidir, örneğin, kalsiyum, acele gelmek ve öneriler almak.

ağrısı nedenleri

Bu durumda, eğer artrit veya osteoartrit çıktı sırt ağrısı için hangi doktora başvurulur? Bu durumda size yardımcı olacak deneyimli bir romatolog. O dikkatle inceleyen bağ dokusu. Ağır sırt ağrısı için nereye başvurabilirim? Tabii ki, acele ve randevu doktor polikliniğine emanet sağlığını gerçek profesyoneller için. Seni ilgilendirmiyor artık soru sırt ağrısı hangi doktor ihtiyacımız var, tıp merkezinde tam size hepsi hakkında itiraz deneyimli, dar bir uzman.

Şüpheleniyorsanız, sizi rahatsız eden eski bir yaralanma ortaya çıktı sırt ağrısı için hangi doktora gitmek için? Burada dikkatli bir şekilde muayene edecek bir doktor, travma, araştırıyor, geçmiş bir sorunu, belki de izleyip, geri, zor iş.

Lumbago, sırt ağrısı için kime bu durum? Kayıt onkolog, çünkü hoş olmayan bir duygu (lumbago) olabilir tümör gibi iyi huylu ve kötü huylu bir karakter. Değmez sıkma ile gitmeden deneyimli bir uzman.

Bu nedenle, eğer bir sorun varsa, sırt ağrısı için hangi doktora başvurun, ilk randevu, bir terapiste o sizi yönlendirecek bir uzman (nörolog, ürolog, endokrinolog).

Eğer sırt ağrısı için hangi doktora gidilmesi gerekir

Bir soru üzerine, hangi doktora başvurun eğer bir sırt ağrısı, cevap açıktır deneyimli bir uzman. Tabii ki, eğer ilk defa böyle bir sorun ile karşı karşıya, bundan önce hiç kimse koymadı herhangi bir tanı, o zaman bir randevu gerekir terapist, doktor, genel uygulama. Sonra bu doktor dikkatle sizi muayene edecek, soracak bazı sorulara açıklık, size danışmak gerekebilir diğer profesyoneller. Eğer sırt ağrısı alımı dilleri doktor ihtiyacınız olacak:

 1. Doktor-nörolog.
 2. Doktor ürolog.
 3. Doktor jinekolog.

Her biri yukarıdaki uzmanları dikkatle sizi muayene edecektir ve atayacak muayene, emin olmak için doğru tanı. Bağlı olacaktır kullanmaya devam tedavi.

Eğer sizi sürekli rahatsız eden sırt ağrısı için hangi doktora tavsiye ve öneriler. Eğer bir neden yatıyor durumda kendisi omurga, o zaman sizinle ilgilenecek gerçek bir profesyonel, bu alanda deneyimli bir omurga. Durumunda oldu sinir sıkışması, sinir dokusu tahriş ortaya çıkan inflamatuvar bir süreçtir, o zaman bakmak gerekir kabine nörolog. Ama zaman büyük bir sorun yatıyor devlet iç organların, daha sonra başvurmanız gerekir kardiyolog.

Tanı

İçin karar vermek nedenleri ile ortaya çıkan ağrı, - ecek lüzum değil sadece muayene bir doktor, ama bir dizi daha fazla araştırma olmadan hayal etmek imkansız tam bir resim ortaya sorunlu bir durum. Her hasta için atanabilir:

 1. Radyografi omurga.
 2. Kan ve idrar analizleri.
 3. Ultrason kalça eklemleri.

Sayesinde veri analizleri ortadan kaldırabilir bazı hastalıklar ve koymak, doğru teşhis.

Tedavi yöntemleri sırt ağrısı

Geliştirilen bazı yöntemler kurtulmak için ağrı:

 1. Manuel terapi.
 2. Fizik tedavi.
 3. Masaj.

Oldukça karmaşık durumlarda, imkansız olmadan cerrahi müdahale. Ayrıca, tedavi için gerekli özel atanmış bir doktor bir ilaç. Onlar teşvik azaltmak için ağrı. Fizyoterapi tedavisi de daha az etkili bir şekilde kurtulmak için tatsız bir ağrı. Varsa, mali kapasite, izin dinlenmek çamur tatil.

Bu nedenle, sadece kapsamlı bir yaklaşım yardımcı olacaktır, yeterli, hızlı ve etkili bir şekilde başa çıkmak için sırt ağrısı ile. İhmal etmeyin, önerileri, deneyimli bir doktor, sadece bir profesyonel dayanarak, kendi deneyim, bilgi, tedavi reçete yardımcı olacak olumsuz etkilerini önlemek.

Önleme

İsterseniz yüz ağrı duyumları arka alanda, dikkat etmek önemlidir, aşağıdaki önemli ve kolay uygulanabilir bir öneri:

tedavi ve önleme
 1. Uyumak gerek, yeterince elastik yatak ile yumuşak bir yatak.
 2. Kaydedin her zaman doğru bir duruş, kesinlikle izleyin verilere bir an.
 3. Gerek yok uzun bir süre olması, aynı pozisyonda (özellikle o rahatsız sizin için). Eğer çalıştığınız bilgisayar, yapın o zaman. sık sık küçük molalar sırasında size streç dönmeyi.
 4. Düzgün organize bir çalışma alanı, tüm olmalıdır böyle rahat ve kullanışlı: bir sandalye alın mutlaka sert sırt desteği, en iyisi, eğer elinde olacak, kol dayama, koltuk başlığı (bu yardımcı olur biraz yaslanmak baş ve dinlenmek gergin kasları). Unutmayın, sizin önkol gerekir tamamen yalan, masada değil yerde ağırlık havada.

Kızlara gerekir, büyük bir dikkat, yüksek topuklu ayakkabılar, yürümek zorunda değilsin böyle bir ayakkabı daha iki saat bir gün. Yapmayın, keskin dönüşler veya eğim, kaçının böyle beklenmedik yükler. Bu durumda, gerekirse, yerden yükseltmek, belirli bir konu, en iyisi, biraz oturmak ve başa çıkmak için bir görev ile, daha eğilip. Ayrıca, eğer bir nedenden dolayı bir hesap uzun süre ayakta durmak, örneğin, birkaç saat içinde, toplu taşıma, o zaman mutlaka kendinize bir dayanak, hangi kolayca yalın. Kesinlikle izleyin, kendi, kilo, ekstra kilo olumsuz etkileyecek sağlık, vücudun. Lütfen düzenli çalışmayla meşgul. Üzerinde olumlu bir etkisi olduğunu da mümkün. Yüzme ve spor da oynayan çok önemli bir rol bakımında kendime.