Hangi tedavi yöntemleri eklem folyo?

Hangi tedavi yöntemleri eklem folyo

Tedavi eklem folyo bir alternatif yöntemlerin bir sonucu hastalarda olumlu sonuç verir ve başa çıkmak için yardımcı olur acı belirtileri olan hastalıkların kas-iskelet sistemi.

Rulo ile gıda folyo birçok saklanır mutfakta uygulanan ve hostesler yemekleri hazırlarken. Nasıl bu mutfak aksesuar yardımcı olabilir hastalıklarında kas-iskelet sistemi ve kullanımı tıbbi amaçlar için? Çıkıyor, folyo sahip benzersiz özellikleri gibi özellikler hizmetinizde olan olumlu durumunu etkiler hastaların eklem.

Folyo özellikleri

Folyo çok ince sac metal (alüminyum, çelik, gümüş, altın ). Esasen, bu, bir metal «kağıt», sadece çok plastik ve esnek, herhangi bir şekle ve kullanmak için sargı veya ambalaj ürün. Gıda ve ilaç sektöründe kullanılan alüminyum folyo, mükemmel bir yansıtıcı kızılötesi (ısı) radyasyon. Bu özellik sağlamıştır uygulama folyo gıda yemekleri hazırlarken bir üflemeli çalgı dolap ve depolama ürünleri.

Bilmek yararlıdır
Yüksek yansıtıcı yeteneği folyo uygulama buldum ve tıpta, yani physiotherapeutic hastalığın tedavisinde, kas-iskelet sistemi. Tekniği tedavi sıcak uygulamaktır uygulamaları veya sargı folyo, azaltmak ısı ve derin ısınma. Bu özellik, malzemenin yaygın olarak kullanılan donma önlemek için.
Folyo özellikleri

Ama normal bir gıda metalize levha yardımcı olabilir eklem hastalıkları? Bir teori var, hangi göre iyileştirici etkisi folyo yeteneği nedeniyle yansıtmak biotoki kaynaklanan enerji meridyenleri vücudun. Sırasında herhangi bir şekilde ihlali, biyolojik olarak aktif noktaları yayan sinyalleri olarak algılanır ve bize acı gibi.

Folyo yansıtan bu biotoki geri aynı noktaya, sorumlu enerji potansiyeli, hastanın organ. Böyle bir etkiye neden olan bir olgu, bio-rezonans, olumlu yönde etkileyen ve hücre yapıları ve onarıcı bütünlüğünü, enerji alanında bozukluğu hastalığı.

Sayesinde koruma biotokov ve artan etkileşim matris alanları ile epidermal hücreler, iyileşme olmuştur, eklem. Kaybolur ağrı sendromu, şiddetini azaltır, iltihabı azaltır, şişlik alanında lezyon, geri hareketliliği eklem eklem. Azaltarak ısı transferi süreçleri aktif kan dolaşımı ve limfootoka, normal beslenme kıkırdak ve kas dokusu, hızlandırılmış metabolik süreçleri teşvik fonksiyonlarının geri eklemi.

Tedavi folyo uyarır regenerative ve intibak süreci aktive eder, bağışıklık sistemini güçlendirir, vücudun savunma izin ile başa çıkmak patolojik süreci ve kurtarma hızlandırmak.

Endikasyonları ve kontrendikasyonları

Hastalıkları kas-iskelet sistemi kullanmak folyo tıbbi amaçlar için tavsiye aşağıdaki durumlarda:

 • sorun ağrısı sırasında артрозе, artrit, gut;
 • rahatlama durum остеохондрозе omurga;
 • tedavi belirtileri siyatik;
 • yardımı eklem yaralanmaları (burkulma, çıkık).
Siyatik

Ayrıca analjezik, anti-ödem ve anti-enflamatuar eylem, prosedür kullanılarak folyo katkıda arıza aşırı ürik asit ve vücut tuzları eklemlerde, eklem hareketliliğini artırır ve rahatlatır eklemlerde sabah sertliği.

Bakımları sarma, bindirme sıkıştırır, uygulamaları, folyo vardır kontrendikasyonlar dikkate alınması gereken. Aralarında:

 • enfeksiyon süreci ve pürülan komplikasyonlar, gelişmekte olan eklem boşluğuna – bu durumda, ısı sadece güçlendirecek ağrı, gelişimini hızlandırır, iltihap ve teşvik penetrasyon iltihap çevredeki dokulara;
 • sürekli yüksek kan basıncı (hipertansiyon);
 • tümör süreci;
 • ağır patoloji kardiyovasküler sistem;
 • cilt hasarı alanında amaçlanan etkileri (yara, erozyon, abrazyon);
 • alerjik bir reaksiyon sırasında meydana gelen temas alüminyum folyo ile;
 • varlığı takılan metal implant veya uyarıcı – temas folyo ile riski artar, onları ret;
 • dermatolojik hastalığın lokalizasyonu ile belirtileri (döküntü, erosio) alanında, hasta eklemi;
 • hamilelik ve emzirme sırasında.
Bilmek yararlıdır
Ayrıca, vücut şal folyo kabul edilemez, şiddetli solunum yetmezliği, şal, alt ekstremite – thrombophlebitis ve diyabet, karmaşık iskemi ayak veya polyneuropathy.

Tedavi eklem folyo?

Uygularken folyo tıbbi amaçlar için uyulması gereken belirli kurallar vardır:

Tedavi eklem folyo
 1. için tedavi yöntemleri kullanılabilir plastik folyo ile yüksek alüminyum;
 2. kompres ve uygulama folyo olamaz tutmak için uzun bir süre, tedavi süresi geçemez 2 saat gündüz 7-8 saat gece;
 3. folyo gerektiğini uygulayarak cilde parlak (parlak) bir yüzey, mat tarafı, bloklar ısı dağılımı;
 4. eğer oluşan bir kompres kullanılır peçete, gazlı bez, emprenye edilmiş ilaç solüsyonu, onun arasında bir tabaka folyo emin olun yangını selofan bant, olmayan bir uygulamadır korozyon bir metal yüzey.

Zaman sınırı prosedürleri ile ilgili ne metalize levha bunun yanı sıra, atlar, termal radyasyon, daha girmesini önler oksijen ve kaldırma poteau-yağ salgılar. Sonuç olarak, bandaj altında oluşturulan sera etkisi tahriş eden bir kapak ve bir ortam oluşturur, mükemmel bir üreme için hastalığa neden olan mikroorganizmalar.

Tedavi eklem folyo ellerde ve ayaklarda

Folyo ağrıları eklem formda kullanılan sargı sorunlu bir bölge. İnce sac metalize iyi kabul herhangi bir şekil, bu nedenle, şeritler folyo ile sarın hastaların parmak izi ya da eklem ve üstten tutturmak için yapışkan bant. Şal için etkilenen eklem yeterli bir tabaka folyo.

Tedavisinde diz eklem folyo, gerekli üst üste birkaç kat, güvenli bir şekilde kırpma kompres elastik bandaj veya sargı üzerine diz. Bu sayede hareket ve meşgul, her zamanki ev işleri her zaman kadar sürecek tedavi prosedürü. Benzer şekilde, gelir tedavisinde dirsek, ayak bileği veya omuz eklemi, kırpma folyo prosedürü sırasında bir bandaj.

Eğer folyo ile aynı anda kullanılır tedavisi için merhem eklem, önce bölgeye uygulanan ilaç sonra yakın tedavi edilen bölgeyi polietilen film ve daha sonra uygulanan bir hastaya eklem folyo, kırpma üst ve bir bandaj veya yara bandı.

Gut hastalığı muzdarip küçük eklemleri, el ve ayak parmakları. Ödem ağrısı nedeniyle tavsiye sarın her bir hasta parmak folyo ve sabitlemek için yapışkan bant. Tedavisinde topuk dikeni yeter kes kutu folyo ve onu takmak için topuk bandı. Böyle bir uygulama mümkünse bir gece.

Diğer durumlarda, bandaj folyo tutmak için gereken 40 dakika ile 2 saat her türüne bağlıdır, hastalığın ve semptomların şiddeti. Prosedürü tamamladı eklem folyo yapmak için tavsiye edilir sabah, öğle ve akşam. Tedavi süresi – 1-3 hafta.

Tedavi omurga

Bir остеохондрозе doktorlar tavsiye yapmak değildir sarar ve «gümüş köprü» folyo bir sabit sorunlu bir bölgede. Bunu yapmak kolaydır. Yordam için satın almak gerekiyor, eczane, geniş yara bandı, kesim ondan bir parça boyutu 10×15 cm ve sopa ona dar folyo şeritler (genişliği 0,5 -1 cm), böylece parlak bir yüzey vardı üstünde. Arasındaki mesafe şeritler folyo olmalı en fazla 1,5 cm daha iyi tespit yüzeyi ile vücut kenarlarında yapışkan bir zaman alanları boş folyo, genişliği 2 cm

Sonuç olarak, elde edilen bir tür köprü folyo. Yara bandı folyo ile güvence altına alınmalıdır paralel olarak omurga bölgesinde bir lezyon şekilde şeritler halinde düzenlendiği dik. Tutmak «gümüş köprü» çıkarmadan, üç gün. Gerekirse artırabilirsiniz gün rutinleri değiştirerek, yara bandı ve elde tam ortadan kaybolması ağrı. Değiştirirken yama cildi yazılım alanında temizlenmelidir bitkisel yağ veya et suyu, şifalı otlar.

Bir radikülit, остеохондрозе lumbosacral sacral region eşliğinde, güçlü bel ağrısı, giymek için tavsiye edilir özel kemer yapılmış, 2 kat. İlk tabaka, elastik, тянущейся kumaş olacak ve rahatça, cilt, ve ikinci – yoğun bir madde ile yapıştırılan ona şeritler folyo gerçekleştirmek için, tedavi işlevi. Giymek için böyle bir kemer gerekir günde üç kez 40 dakika.

Tedavisinde servikal dejeneratif disk hastalığı katlanmış folyo birkaç kat (5-6 ) ve takmak için boyun yerde acı ifade daha parlak sadece. Üst folyo ile kaplayın, peçete, gazlı bez, yara bandı sabitlemek tutmak için en az 30 dakika.

Tedavi omurga

Aktif enerji etkisini ve dolayısıyla etkisi bu tür bir tedavi sağlamak mümkündür sadece çalıştırdığınızda, tüm öneriler, doğru heybetli uygulamaları, folyo ve saygı optimum işlem süresi. Unutmamalıyız ki, bu alternatif yöntemler vardır belirli kontrendikasyonları. Bu nedenle tedavi başlamadan önce doktorunuza danışın emin olun, o kadar değil tüm hastalıklar, eklem temas alüminyum folyo ile cilt ve termal etkisi yararlanacaktır.

Hakkında tedavi, eklem folyo

Kullanma folyo hastalıkları, eklem – bu daha çok yardımcı bir yöntem ile birlikte, halk yemek tarifleri kullanılır ile birlikte ilaç tedavisi, tedavi ve egzersiz tedavisi, masaj, physiotherapeutic oturumları. Ancak hasta yorumlar, deneyimli, bu yöntemi kendi üzerinde, onaylamak, verim ve hakkında konuşmak oldukça somut olumlu sonuçları.